Sziasztok!

Építőjátékok Ünnepe 2026

Milyen volt? Hát kezdjük az elejéről…

2025. novemberében jött az ötlet a BrickFeszt alatt, hogy jó lenne valami gigantikus LEGO-s rendezvényt szervezni egyszer, ezt az ötletet gondoltuk túl egészen idáig és megszületett belőle Magyarország eddigi Legnagyobb LEGO tematikájú rendezvénye, az Építőjátékok Ünnepe!

A szervezés több hónapon keresztül tartott a helyszínt azonnal megtaláltuk hozzá a hatalmas 1200 m2-es Soroksári Sportcsarnokot. Nagyon szép, nagyon nagy, galériája is van meg 130 autós parkolója is, tökéletes helyszín…

Mivel az egész rendezvényt egy sorozat kezdetének szánjuk/szántuk így fontos volt, hogy indulásból jól használjuk ki a teret, ez sikerült is, 1200 m2 -ből 400 m2 lett a Kiállítói és Árus asztal összesen, ez kb. 5 db komplett vidéki Kádár kocka ház alapterülete!

Ezt persze megfelelő logisztikával és ipari mennyiségű asztallal 133 db OSB tábla felhasználásával terveztük meg.

Ennyi asztal területre tetemes mennyiségű LEGO gyári, MOC és kompatibilis építőjáték fér el, ezt 50 Kiállítóval, 12 Árussal és 1 komplett Expo -val tudtuk végül létrehozni.

Már magában ez is fergeteges teljesítmény, hogy a közel 100 ember munkáját, idejét és minden kívánságát teljesíteni tudjuk, hogy zökkenőmentes legyen a rendezvény.

A rendezvény előtti napokra minden összeállt!

Eljött hát a bepakolás napja 2026.05.22.: természetesen egy pici nehezítés itt is volt mint mindenhol, este 6-ra mentünk, de bepakolni csak este 9 után lehetett!

Hat órától folyamatosan jöttek a kiállítók és mint egy csapatépítő tréningen elkezdődött az asztalok összeszerelése, ami még a leggyakorlottabb embereknek is embert próbáló feladat lett!

Amit ugye a Látogatók nem láttak az a hihetetlen mennyiségű munka, hogy minden a helyére kerüljön hajnal 2 órakor sikerült összeszerelni az utolsó asztalt és a helyére tenni.

Miután végre állt a kiállítói terület megkezdődhetett a kipakolás vagy inkább bepakolás!

Több kiállító is a nyitásig szépítgette a standját, hogy a látogatók már csak a rengeteg, több mint 5 Millió építőkockából épült diorámákat és az egyedi vagy éppen a gyári készleteket láthassák!

Eljött a megnyitó pillanata, minden a helyére került 10:00, Start!

Megérkeztek a látogatók, már az első reakciójuknál látszott, hogy ez Hűha, ez volt az első pont amikor minden fáradt Kiállítón látszott, hogy megérte, megérte a belefektetett idő és energia, hogy a látogatók csak ámulnak mekkora rendezvényt hozott itt össze az a közel 100 ember!

A nap folyamán sok program, építőversenyek, foglalkozások, érdekes bemutatók, robotika, társasjáték, szabadulószoba, tombola és játszóház is várt mindenkire aki kilátogatott.

A hangulat és az élmény mindkét nap pazar volt a látvány meg fenomenális!

Az első nap zárása után a kulisszák mögött a Kiállítóknak kedveskedtünk egy vacsorával megköszönve nekik, hogy itt vannak és eszméletlen sokat segítettek, hogy itt minden a helyén legyen.

A második nap még több látogatónk volt mint előtte, ez a Kiállítókat és az Árusokat, de még az Expo-t is feldobta, mert még jobb érzés volt látni azt a rengeteg csupa pozitív élménnyel feltöltött embert aki nem győzött egyik ámulatból a másikba esni az ultra mennyiségű látványos kitelepülés miatt.

Távozáskor is szinte mindenkitől kaptunk mérhetetlen mennyiségű pozitív visszajelzést, hogy ne ez legyen az utolsó ilyen, hanem csináljunk máskor is és gratulálnak és várják nagyon.

Vasárnap éjjel összepakoltunk hajnalban végeztünk, jól kifáradtunk, de épségben mindenki hazaért!

A két nap hőse a szememben mindig is az a 100 ember lesz, aki nélkül ez nem jöhetett volna létre azaz a Kiállítók, Árusok, Expo, Speaker, YouTuberek és persze a Szervező társaim!

Megcsináltuk azt amiről 2025-ben csak álmodtunk, hivatalosan is ez lett Magyarország legnagyobb Építőjátékos rendezvénye az 5 Millió darab építőkockával és a 400 m2 kiállítói asztallal!

Köszönöm Nektek, Nagyok vagytok!

Kiállítók,

Árusok,

YouTuberek,

Szolgáltatók és foglalkozások,

epitojatek.hu – Minden, ami építőjáték – Az Építőkockák Új Generációja Expo,

Kockásember egésznapos ceremónia mester,

Támogatóink,

Bricktópia Szervezők,

Találkozzunk 2027-ben is! Bővebb infók hamarosan!

Kinek mi volt az ami a legjobban tetszett?

Írjátok meg bátran kommentben, képeket is szívesen látunk!

By admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük